Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /var/www/vhosts/pompjuice.com/httpdocs/system/library/template.php on line 9 Detoks nasıl yapılır ve kimler detoks yapabilir?

Detoks nasıl yapılır ve kimler detoks yapabilir?

Posted by admin 20/06/2017 0 Comment(s)

Detox, vücudumuzdan tüm toksinleri atma, temizlenme ve arınma halidir. Detoksun temel amacı, kilo vermek değil; toksinleri atarak iç organları temizlemektir. Özellikle de karaciğeri! Karaciğer, vücudumuzun ana temizleme ve arındırma merkezidir. Vücudumuz arındığı için, kilo kaybı da beraberinde gelir. Ancak, günümüzde detox, kilo verme amacıyla kullanılmaktadır. Elbette, hepimiz şehir hayatında yoğun stres, trafik ve doğal olmayan beslenme şartlarında olduğumuz için, detoxa ihtiyacımız var. Ancak, bilinçsiz bir şekilde düşük kalorili ve aç bırakan uzun dönemli detoxlar vücudumuza sağlıktan çok, zarar getirecektir. 17 yaşından küçük bireyler, hamileler ve emziren anneler, kronik böbrek, karaciğer ve kalp hastalığı olanlar detox programları uygulamamalıdırlar.

Detox, sadece beslenmeyle bağlantılı değildir. Bir detox programı uyguladığınız zaman; temiz ve bol oksijenli bir ortamda, aklınızdaki tüm negatif düşüncelerden ve stresten arınmış olmalı, bol sıvı tüketmeli, sevdiğiniz / sizi mutlu eden aktiviteleri yapmalı, düzenli 8 saat uyumalı ve hafif tempolu egzersizler uygulamalısınız. Özet olarak, tüm bu şartlar bir araya geldiğinde, yani ruh-beden-zihin üçlüsü aynı anda temizlendiğinde detox programınız başarılı olmuş olur. 

Örnek Detox programı nasıl olmalı?

Detox programları 1 günlük, 3 günlük ya da 7 günlük olabilir. Tamamen sıvı (içecek) detoxları olduğu gibi, yarı sıvı ve katı detoks programları da bulunmaktadır. Benim tavsiyem; haftada 1 günlük detokslarla vücudu şaşırtmanızdır. En fazla haftada 3 güne kadar çıkılabilir.

Önemli Uyarı! : Lütfen, Diyetisyen olmayan kişiler tarafından oluşturulmuş detox programlarını uygulamayın ve sağlığınızla oynamayın!

Gün içinde tükettiğiniz suların içine tarçın-limon-zencefil-salatalık-ananas-maydanoz-karanfil-top karabiber ekleyerek hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli hale getirerek sularınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Blog
Nasıl Kullanmalıyım ?

Nasıl Kullanmalıyım ?

admin 09/10/2017 0
Detoks yapmaya başlamadan önce ruhsal ve sosyal şartların uygun olması gerekmektedir. Çünkü detoks; hem ruhsal, hem fiziksel hem de zihinsel bir arınm...
Read More
Detox Nedir?

Detox Nedir?

admin 18/09/2017 0
Detox (Detoks), kelime anlamı olarak ‘detoxification’ kelimesinin kısaltılmıştır halidir, yani ‘toksinlerden arınma’ anlamına gelir. Toksinler, vücudu...
Read More
Detoks nasıl yapılır ve kimler detoks yapabilir?

Detoks nasıl yapılır ve kimler detoks yapabilir?

admin 20/06/2017 0
Detox, vücudumuzdan tüm toksinleri atma, temizlenme ve arınma halidir. Detoksun temel amacı, kilo vermek değil; toksinleri atarak iç organları temizle...
Read More
Toksinler vücudumuzda neden oluşur?

Toksinler vücudumuzda neden oluşur?

admin 19/06/2017 0
Vücudumuzda toksin oluşumunun bir çok sebebi vardır. En temel faktör; sağlıksız beslenme alışkanlığıdır. Sağlıksız beslenme dışında; hareketsiz yaşam,...
Read More